Cena kursu: 900 zł

Troleje

Kurs jazdy na trolejach to propozycja dla osób, które chcą poprawić swoją technikę i bezpieczeństwo jazdy. Troleje to specjalnie zaprojektowane urządzenia montowane na tylnej części pojazdów przednionapędowych. Umożliwiają naukę opanowywania poślizgu tylnej osi pojazdu.

Dzięki realistycznej symulacji poślizgu można w bezpieczny i skuteczny sposób nauczyć się koordynacji i szybkiego reagowania w niebezpiecznej sytuacji drogowej. Przekłada się to również na poprawę ogólnych umiejętności panowania nad kierownicą i używania pedału gazu, co zwiększa zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort prowadzenia pojazdów.

Jak wygląda kurs jazdy na trolejach?

Jazda na trolejach to efektywny trening reakcji uczuciowo-ruchowej. Jest to praktyczna nauka przeciwdziałania utracie przyczepności pojazdu. Kursant ma za zadanie utrzymać prosty kierunek jazdy, podczas gdy troleje generują ruch tylnej osi samochodu zbliżony do sytuacji, gdy samochód wpada w poślizg. Kierowca musi się wykazać płynnością jazdy oraz właściwą i szybką reakcją na zachowanie pojazdu. Podczas kursu uczestnik ma okazję zapoznać się ze skutecznymi sposobami opanowywania poślizgu oraz dogłębnie przećwiczyć technikę pod nadzorem instruktora.
W cenie kursu zawiera się:
  • Wprowadzenie teoretyczne. Uczestnik zdobywa wiedzę o sposobach skutecznego reagowania w sytuacji poślizgu oraz dowiaduje się m. in. jaki wpływ na kontrolę jazdy ma pozycja za kierownicą i jak operować pedałami gazu i hamulca oraz obracać kierownicą, aby utrzymać płynność jazdy nawet w trudnych warunkach drogowych.
  • Ćwiczenia praktyczne z instruktorem. Szkolenie składa się głównie z części praktycznej na placu manewrowym. Uczestnik kursu jazdy na trolejach opanowuje i doskonali technikę płynnej jazdy i skutecznego wyprowadzania pojazdu z poślizgu.